Karlovská 50Běžkařská Karlovská 50 Karlovský Pepi MaratonMTB Karlovský Pepi maraton Silvini Skiroll ClassicsSilvini Skiroll Classics

Karlovský Pepi maratonVelké Karlovice / 9. června 2018

Úvod  /  Informace  /  Aktuality

9. ročník Karlovského Pepimaratonu je minulostí

28. květen 2013

Do Velkých Karlovic se v sobotu na v pořadí druhý závod Valašskopovážské MTB série sjelo 131 bikerů z České republiky a Slovenska.  Celkovou účast na 9. ročníku ovlivnila jak nepříznivá předpověď počasí (která se hlavně v první polovině závodu bohužel vyplnila) ,tak velká konkurence závodů v jiných regionech. Pořadatelé přesto s potěšením uvítali, že se na start v hlavní kategorii postavili téměř všichni bývalí vítězové a tudíž favorité závodu.

Výsledky:

Hned po startu se na čele vytvořila silná skupina tvořená Nikolou Ivanovem, bratry Janem a Ondřejem Fojtíkovými, Karlem Hartlem a domácím matadorem Svatoplukem Janečkou. Hlavně vítěz z roku 2011 Nikola Ivanov dokazoval, že mu jízda v dešti a na technickém blátivém terénu vyhovuje a zhruba v polovině závodu se rozhodl k sólovému úniku, který úspěšně dotáhl až do konce a zvítězil s náskokem 2 minuty 14 sekund před svými pronásledovateli. Druhé místo v celkovém pořadí  vybojoval  v cílovém finiši Ondra Fojtík před Karlem Hartlem.

Mezi ženami se na poslední chvíli kvůli nemoci odhlásila dvojnásobná vítězka Kamila Procházková, a tak mohla vítězství na Karlovském Pepimaratonu premiérově slavit Jana Bednaříková.

Pořadatelé byli po závodě spokojeni hlavně s tím, že se na těžké trati nikdo vážněji nezranil,  a  srdečně zvou všechny závodníky, kteří se letošního ročníku zúčastnili i ty kteří letos nepřijeli, na příští jubilejní 10. ročník Karlovského Pepimaratonu .

Říká se konec dobrý, všechno dobré. Ve chvíli kdy absolutní vítěz na delší trati Nikola Ivanov přebíral na stupních vítězů cenu věnovanou firmou Specialized-nejnovější model odlehčeného rámu S-Works v hodnotě cca 25 000,-Kč, svítilo nad cílovým prostorem sluníčko. Věříme, že závodníci se ve Velkých Karlovicích cítili velmi dobře a že nám slunce posvítí i na Jubilejní 10. ročník, který se pojede 31. května 2014 u příležitosti 300 let založení Velkých Karlovic.